Karjeras izglītības pasākums “Satiec amata meistaru”

8.oktobris Skolas soma 8. oktobrī 1. un 2. klase brauca karjeras izglītības ekskursijā uz Preiļiem. Laiks bija drēgns, taču visus sildīja rudens siltās lapu krāsas, ko varēja vērot pa autobusa logu.
Mākslinieces Dinas Maksimovas vadībā skolēni no filca un flīša auduma ar aizrautību gatavoja katrs savu peli. Ievērojot drošības noteikumus, rokdarbnieki veiksmīgi darbojās ar karsto līmi.  Viņi atzina , ka darbiņš nebija viegls, taču pēc tam priecājās ne tikai par savu, bet arī cita veikumu.
Nodarbības gaitā skolēniem bija iespēja  iepazīties ar meistares darba pasauli, aplūkot restaurētus priekšmetus. Skolēni iepazina rokdarbnieka, restauratora un uzņēmēja profesijas.
Preiļu pilsētas bibliotēkā skolēni iepazinušies ar telpām un daudzo grāmatu izvietojumu, piedalījās dažādās aktivitātēs. Uz interaktīvās tāfeles varēja pārbaudīt savas zināšanas sēņu, Latvijas pilsētu nosaukumu, Latvijas simbolu atpazīšanā. Taču, zīmējot ar karstu, krāsainu pildspalvu, varēja uzreiz paņemt sacietējušu, noņemamu attēlu.  Visus ļoti saistīja arī interesantās brilles, kuras uzliekot varēja ceļot pa Preiļu novada mežiem, ezeriem, pļavām. Savukārt, kur vēl aizraujošāks brauciens ar velosipēdu, kad pretī video bilde, it kā brauktu  pa novada ceļiem, meža takām.

2.klases audzinātāja Marija Ancāne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *