Miķeļdienas gadatirgus

Miķeļam gaili kāvu
Deviņiem cekuliem,
Lai tas man jaunu gadu
Rudzus, miežus audzināja.

29. septembris miķeldienaMiķeļi ir rudens saulgrieži, kad saule pagriežas uz ziemas pusi. Kopš seniem laikiem zemkopjiem šis ir bijis svarīgs laiks, jo nozīmīgākie darbi ir padarīti, līdz ar to norimst rosība uz lauka. Tā kā rudens ir dabas un lauku veltēm visbagātākais gadalaiks, tad Miķeļi ir arī ražas svētki.

 Mūsu skolā tradicionāli šos svētkus atzīmē ar Miķeļdienas tirdziņu, un šogad tas notika 30.septembrī. Skolas 1. stāva gaitenī uz pārdevēju galdiem netrūka nekā, tirgū valdīja pārticība, patīkama, darbīga un priecīga atmosfēra. Katrs pircējs varēja atrast un iegādāties sev tīkamāko un kārotāko lietu. Par tirgus preci pārvērtās gan mājas dārzos izaudzētie augļi un dārzeņi, gan pašcepti konditorejas kārumi. Kā kārtīgā gadatirgū kur ēdiens tur arī lustēšanās. Pirmskolas un sākumskolas audzēkņi skolotājas Ingas vadībā pārrunāja Miķeļdienas tradīcijas, dziedāja dziesmas un devās rotaļās.

Ir prieks par čaklajiem skolēniem, kas sagādāja patīkamu noskaņu ne tikai sev, bet priecēja arī visus tirdziņa apmeklētājus, tādēļ pircējiem maciņi tukšojās neredzētā ātrumā. Paldies visiem, kas atbalstīja šo pasākumu, bet īpašs paldies vecākiem par sapratni, atsaucību un līdzdarbošanos.

direktora vietniece audzināšanas jomā Līga Bernāne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *