Skaļās lasīšanas sacensības

Jau otro gadu februārī bibliotēkas rīko Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības, kurās aicināti piedalīties 11-12 gadus jauni skolēni. Dalībnieku lasījumu žūrija vērtē pēc noteiktiem kritērijiem.

Ideja par lasīšskaļa lasīšana 2019anas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Savukārt Latvijā iniciatīva ir iecerēta, lai mazinātu skolēniem raksturīgo neadekvāti zemo lasīšanas prasmju pašnovērtējumu. Skaļās lasīšanas sacensība ir paredzēta arī pašapziņas celšanai, kā arī zēnu un meiteņu lasīšanas līmeņu izlīdzināšanai. 

6. februārī mūsu skolas 5. un 6. klases izglītojamie devās uz Rožupes bibliotēku. Pirms tam bērni bija izvēlējušies fragmentu no kādas savas mīļākās grāmatas lappusēm, ko konkursa laikā nolasīt pasākuma dalībniekiem un žūrijai.

Skaļajai lasīšanai bērni bija izvēlējušies ļoti dažādas grāmatas, sākot no klasikas darbiem līdz pasaulē populārām grāmatām, kā arī latviešu mūsdienu autoru darbus. Galvenais sacensību kritērijs – izrādīt cieņu bērnu izvēlei un veicināt tikai pozitīvas emocijas, kas saistītas ar lasīšanu. Žūrija no konkursa dalībniekiem izvēlējās Lielisko četrinieku, kuri ar fragmenta lasīšanu spēja ieinteresēt gan skolas biedrus, gan žūriju. Tie bija Elīna Ķēniņa (5. klase), Anda Vaivode (6. klase), Staņislavs Sidarovs (6. klase).

Apsveicām un kronējam Annu Grigu (5. klase) par Rožupes skaļās lasīšanas čempioni. Anna saņem ceļazīmi uz reģiona sacensībām.

 skolotāja I.Kūkusiliņa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *