Rožupes pamatskolas skolēnu līdzdalība Karjeras nedēļas 2018 aktivitātēs

Karjeras nedēļas ietvaros, Rožupes pamatskolas skolēniem, bija iespēja iejusties dažādu profesiju pārstāvju  lomās. Sākumskolas skolēni  apmeklēja  “Zelmas maiznīcu”  Lielvārdes novadā un praktiski darbojoties “pielaikoja” sev maizes un kliņģeru cepēja lomu. Andreja Pumpura muzejā bija lieliska iespēja iejusties aktieru lomās, izspēlējot eposa “Lāčplēsis” epizodes. Ar elektroniku saistītās profesijas varēja izmēģināt Interešu centrā “Lielvārdi”. Savukārt, skolā sākumskolas skolēni veidoja  kolāžu par savu sapņu profesiju.

Vecāko klašu skolēni izzināja profesijas, kuras saistītas ar elektroniku un programmēšanu  “Mazajā  brīnumzemē” Siguldā.  No skolēnu atsauksmēm: “Mums pastāstīja cik ilgi ir jāmācās par programmētāju un par citām profesijām, kuras ir vajadzīgas, lai izgatavotu mazu mašīnu.” “Mazajā brīnumzemē mēs taisījām maketu par profesiju, kurā es gribu strādāt. Man ļoti un visvairāk patika šī vieta.”  Turaidas muzejrezervātā skolēni iepazinās ar vēsturnieka un gida profesijām, izzināja viduslaiku vēsturi. No skolēnu atsauksmēm: “Man ļoti patika iejusties lomā un staigāt pa pili, īpaši patika tas, ka varējām ģērbt vestes un cepures.”  Militārās jomas pasauli varēja izjust, apmeklējot Lazertag Poligon 1 Siguldā.

8.un 9. klases skolēni Līvānu novada vakara (maiņu) vidusskolā piedalījās diskusijā “Savas karjeras veidošana uzņēmējdarbības jomā”, kuru vadīja Marika Rudzīte – Griķe. Skolēnu atsauksmes “Man patika klausīties, jo bija ļoti labi padomi; sapratu, ka veiksme rodas no darba.” “Sapratu, ka nevar sēdēt un gaidīt kādus brīnumus un jādara ir IMG-20181017-WA0003tas, kas pašam patīk.” “Es sapratu to, ka būs gan grūti, gan viegli, bet ja gribi, tad var visu.

8.klases skolēni karjeras izglītības nodarbībā iepazinās ar karjeras vadības jēdzieniem. Soli pa solim izzināja, kādas prasmes un zināšanas ir nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem.

8.klases skolēni piedalījās Līvānu novada Karjeras nedēļas 2018 pasākumā “Vadi savu karjeru pats.” Skolēniem bija iespējas iepazīt fotogrāfa, mākslinieka, ārsta, pavāra un IT speciālista profesijas. Vēlmi domāt par savu nākotnes profesiju un izaicinājumiem rosināja Jānis Magdaļenoks, Raimonds Vindulis un atraktīvie improvizācijas aktieri no  “K – Komanda.”

Nodarbību  “Esmu vajadzīgs Latvijas uzņēmumiem” Zelmas maiznīcā, “Profesiju pasaule” Interešu izglītības centrā “Lielvārdi”, “No metinātāja un galdnieka līdz programmētājam” Mazās brīnumzemes izglītības un radošo tehnoloģiju centrā, “Profesiju karuselis”  un “Vadi savu karjeru pats” izdevumi tika segti no  projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansējuma.

Sanita Dubovska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *