Miķeļdienas svinības

Miķelītis labs vīriņš,
Tam svārciņi tumšpelēki;
Labāk svārki tumšpelēki
Nekā balta cepurīte.
/L.t.dz./

Mēs dzīvojam ļoti skaistā vietā – mums ir iespēja izbmikeli2audīt četrus gadalaikus. Pamazām rudens sāk iekrāsot Latviju, un mums priekšā vēl tik daudz rudens notikumu.

29.septembrī viens no rudens notikumiem mūsu skolā bija Miķeļdienas svinības. Folkloras kopas ,,Rūžupeite” bērni  atgādināja par Miķeļdienas tradīcijām senatnē, dziedāja dziesmas par Miķelīti, teica tautas dziesmas un ticējumus, kas tad ir darāms Miķeļdienā, izdejoja Miķeļdienas rotaļdejas.  Bet, lai izkustētos, visi pasākuma dalībnieki gāja dažādās rotaļās.

Tradicionālākais šo svētku pasākums bija Miķeļdienas tirdziņš, kas bija bagāts ar pašu audzētiem un gatavotiem gardumiem.  Plašā klāstā tika tirgotas arī pašizgatavotas rotas.

Par visglītāk un radošāk noformēto tirdzniecības vietu pārsteiguma balvu saņēma Kate un Samanta Vilkas.

Paralēli klasēs un pirmsskolas grupiņās notika arī rudens izstādes, uz kurām bērni nesa ne tikai īpaši interesantus augļus un dārzeņus, bet arī kompozīcijas.

Folkloras kopas ,,Rūžupeite”  dalībnieki šajā skaistajā rudenīgajā laikā visiem novēl, lai rudens dienas aizdzen projām drūmās dienas un paskatoties apkārt redzam, ka viss mirdz. Rudens dāvā mums savu zeltu …

Folkloras kopas “Rūžumikelipeite” vadītāja I.Kūkusiliņa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *