Mācību ekskursija pirmssvētku laikā

Mēs,  8.klase pirms Ziemassvētkiem braucām uz katoļu, luterāņu un  pareizticīgo baznīcām.

Luteranu baznicaLīvānos pie dzelzceļa atrodas balta baznīca ar izgaismotu krustu tornī, tā ir  luterāņu baznīca. Mūs sagaidīja  luterāņu draudzes loceklis Normunds Upītis.  Baznīca bija saposta svētkiem, dega sveces, bija patīkama atmosfēra. Normunds  pastāstīja kāda celtne bija šajā vietā bija pirms baznīca uzcelšanas. Tieši uz tās celtnes pamatiem bija celta baznīca. Pēc pastāstītā par luterāņu baznīcas vēsturi mēs kāpām augšā tornī, kur atrodas iespaidīgs zvans. Bija iespēja redzēt kā notiek  zvana zvanīšana,  un uz šīs nots mūsu pirmā baznīcas ekskursija beidzās.

Apmeklējam arī  katoļu baznīcu. Ieejot baznīcā mēs sasveicinājāmies ar priesteri. Viņš mums  pastāstīja  par  baznīcas altāri. Aicināja izstaigāt baznīcu.  Mūs patīkami pārsteidza telpa, kurā bija iekārtota Bētleme, tas patiešām bija ļoti skaisti.   Mums bija iespēja iepazīt klātienē nelielu  Bībeles stāstu par to, kā Jēzus dzima kūtī ar dažiem lopiem. No priestera mēs uzzinājām, kā Jēzus asinis ir sarkanais vīns, bet viņa miesa ir maize. Saistošs bija priestera stāsts par grēksūdzi. Visinteresantākais ir tas,  ka tu esi atnācis uz grēksūdzi, pastāsti mācītājam visus savus grēkus, tev ir viņi jānožēlo, lai tos izpirktu.

Savdabīga bija pareizticīgo baznīca. Mācītājs bija no Ukrainas, tādēļ  mums stāstīja  krieviski. Mums piedāvāja aizdedzināt svētītās svecītes, tas bija īpašs mirklis. Mācītājs  sāka stāstīt par ikonām uz sienām un griestiem. Stāstīja mums par pareizticīgajiem un to kultūru. Iepazīstināja ar baznīcas celtniecības vēsturi, atjaunošanas darbiem.  Parādīja arī fotogrāfijas kā tas izskatījās. Dalījās pārdomās par Ziemassvētu laiku, ticību.

Paldies par izzinošo ekskursiju.

/Sintija Pļavāne, 8. klase/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *