Projekta Skolas soma aktivitātes

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” ir devusi valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvija kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, radot lepnumu par savu valsti un cilvēkiem.

Programmas ietvaros arī šogad skolēniem bija iespēja iepazīt kultūras norises kino, literatūrā, grāmatniecībā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā.

6.klases izglītojamie šī gada 14. septembrī Skrindu dzimtas muzejā apmeklēja muzejpedagoģiskas nodarbības “Maizes ceļš” un “Vakarēšana manā istabā”. Šīs nodarbības jauniešiem ļāva iepazīt sen aizmirstās un pat izzudušās tradīcijas.

23.septembrī vecāko klašu skolēni pēc pārgājiena par nacionālo partizānu takām noskatījās filmu “Segvārds Vientulis”, kura veltīta Vanagu draudzes priesterim Antonam Juhņevičam.

30.novembrī pie 1.-6.klases bija ieradies Raitis Zapackis ar izglītojošo stāstījumu un lasījumu “Pasakas no pirmsākumiem līdz mūsdienām”. Nodarbības laikā skolēni izzināja latviešu tautas un pasaules pasaku vēsturi, kā arī iedziļinājās latviešu tautas pasakas lasījumos un sarunā par pasakās ieslēpto latvietības kodu un tēliem – gļēvuļiem un varoņiem, ko tie mums māca.

15.decembrī 8. klase skatījās filmu “Tizlenes”. Pusaudžus pamācoša filma, kurā trīs draudzenes, 9. klases skolnieces, nolemj kļūt par klases populārākajām meitenēm. Uz reāliem faktiem balstīts stāsts par tēmu, kuru aktualizēt ir būtiski.

21.decembrī 6.,7. klase skatījās pamācošu filmu “Māsas”. Filma “Māsas” ir sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām paveras iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Filmā risinu tēmu par identitātes meklējumiem, ceru rosināt skatītāju domāt par to, kā tava pagātne nosaka tavu nākotni un kādas ir iespējas šo paredzamo dzīves scenāriju lauzt.

23.decembrī 1.-5. klases skolēni Ziemassvētku noskaņas radīšanai skatījās filmu “Ziemassvētki džungļos”.

/Direktores vietniece Līga Bernāne/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *