Jaunsardzei kustībai – 30!

Anna 30,nov2022.gada 30. novembrī, Jaunsardzes kustības dalībnieki svinēja 30.gadu jubileju.

Jaunsardzes 30.gadu jubileju organizēja Jaunsardzes centrs un Jaunsardzes centra direktors, pulkvedis Aivis Mirbahs, kurš aicināja tagadējos un nākotnes jaunsargus neapstāties, iet līdz savam mērķim. Arī man, Annai Grigai bija gods piedalīties jubilejas svinībās Rīgā.

 Svinības sākās ar pulcēšanos pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa. Gājienā piedalījās aptuveni 380 dalībnieki. Muzikālo pavadījumu nodrošināja Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris.   Pēc gājiena mēs devāmies uz svinīgo svētbrīdi Doma baznīcā.

Pēc svētbrīža devāmies uz svinīgo pasākumu, kurš notika ATTA Konferenču centrā. Svinības sākās ar Jaunsardzes  karoga ienešanu. Pēc tam Latvijas Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš uzstājās  ar  Valsts prezidenta Egila Levita sveicienu. Pēc tam  visi vienojāmies Latvijas valsts himnas dziedāšanā.

Vārds tika dots Ministru prezidenta biedram, aizsardzības ministram doktoram Artim Pabrikam, Nacionālo bruņoto spēku komandierim ģenerālleitnantam Leonīdam Kalniņam, Jaunsardzes centra direktoram pulkvedim Aivim Mirbaham un ārzemju sadarbības partneriem.

Labākajiem jaunsargiem, jaunsargu instruktoriem un darbiniekiem pasniedza Jaunsardzes centra apbalvojumus – goda rakstus, atzinības rakstus un medaļas.

Pasākuma laikā tika pirmatskaņota Jaunsardzes himna, ko izpildīja dziedātājs Dons.

Īpaši emocionāls bija gājiens pie Brīvības pieminekļa. Paldies Jaunsardzes instruktorei Diānai Vucānei par iespēju piedalīties pasākumā.

/Anna Griga, 9. klase/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *