Projekta “Skolas soma” aktivitātes

Rožupes pamatskolas skolēniem  “Latvijas skolas soma” sagādāja  lielisku iespēju noskatīties izcilā komponista Mārtiņa Brauna rokoperu “Mauglis”. Rokoperu “Maugli”  vērienīgāko un krāšņāko muzikālo iestudējumu skolēni skatījās mācību stundu ietvaros: mūzikā, teātra mākslā, literatūrā. Mūzikas stundā skolēni iepazinās un izdarīja secinājumus par rokoperas žanru, literatūrā izvērtēja un uzrakstīja savas pārdomas par redzēto un dzirdēto, bet teātra mākslā tika izdarīti secinājumus par aktiera nepieciešamajām prasmēm.

Pēc rokoperas noskatīšanās skolēni izteica savas domas un atbildēja uz jautājumiem par redzēto. Lielāko klašu skolēniem rokopera likās bērnišķīga. Rokoperā skolēniem galvenokārt patika: mākslinieku radītie tērpi, aktieru lomu spēles, izpildītās dziesmas, daudz dzīvnieku utt. Sajūsmu izraisīja gaismas efekti un skaistais skatuves noformējums.

 Atziņas pēc noskatīšanās:

Rokoperā tika atspoguļotas zvēru un cilvēku attiecības;

Rokoperas dzīvnieku attiecības var salīdzināt ar cilvēku attiecībām dzīvē. Tās var būt gan draudzīgas, gan izpalīdzīgas, gan naidīgas. Arī cilvēki dzīvē mēdz rīkoties gan kā vilki, gan kā pantera, gan kā šakālis, gan kā pērtiķi. Vairāk gan gribētos, lai attiecības starp cilvēkiem būtu cilvēciskas.

                                                      direktores vietniece Iveta Isajeva

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *