Starpbrīdis

 4.martā Rožupes pamatskolas 7.-9.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties atslodzes motivējošā pasākumā “Starpbrīdis”.  Pirmo lekciju vadīja psiholoģe Rita Stafecka. Lekcijā skolēni pārdomāja, kur rast iekšēju spēku, kā sevi motivēt un izvirzīt jaunus mērķus. Savukārt otrajā lekcijā, ko vadīja karjeras konsultante Rasma Svikle- Popova, skolēni runāja par sapņiem un dzīves mērķiem, kā arī noskaidroja, kāds ir ceļš līdz savai sapņu profesijai.

Rasma stāsta: “Šķiet, skolēniem bija nepieciešama šāda “atslodzes diena”, kad padomāt par savām emocijām, motivāciju, nākotni, izvēlēm un lēmumiem. Pēc sarunām sapratu, ka daļa no viņiem šajā laikā jūtas labi, mierīgi, tomēr citiem pietrūkst draugu, skolas un skolotāju, tāpēc svarīgi veidot vismaz šo virtuālo kopības izjūtu un ļaut skolēniem sajust, ka viņi tiks atbalstīti. Prieks par skolēnu aktīvo iesaisti un viedokļu paušanu, kā arī par to, ka viņiem joprojām ir svarīgas cilvēciskās vērtības – ģimene, draugi, skolotāji, daba. Viņi spēj novērtēt labo cilvēkos – laipnību, neatlaidību, pieklājību, rūpes, humora izjūtu, atbalstu, atbildību, draudzību un labsirdību.”

Arī skolēni pozitīvi ir novērtējuši šo pasākumu:

  • Uzzinimagesāju, ka cilvēki var iedvesmot gan mani, gan manu rīcību.
  • Aizdomājos par to, kur tālāk doties mācīties pēc 9.klases beigšanas.
  • Es uzzināju, ka motivācija ir cilvēka iedvesma un attieksme pret visu.
  • Šī stunda lika man aizdomāties par maniem nākotnes sapņiem un mērķiem.
  • Es uzzināju, ka cilvēki ir tiešām dažādi. Sapņi un mērķi arī ir dažādi un katram ir savs skats uz dzīvi, mēs esam individuāli un to saprast palīdzēja šīs lekcijas.
  • Es uzzināju, kas ir motivācija un kā tā palīdz mums tikt tālāk pa dzīvi. Psiholoģe man palīdzēja saprast, ka man nevajag dusmoties uz citiem.
  • Skatoties uz veiksmīgiem cilvēkiem, arī man gribas kaut ko sasniegt.

Rasma Svikle – Popova, Liene Kapača

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *