Tēvzemes nedēļa

IMG-20201117-WA0003Mazs bij tēva novadiņis,
Bet diženi turējās.
Visiem labi, visiem labi
Manā tēvu zemītē…

Sarkanbaltsarkanajam karogam plīvojot, atceres svecīšu liesmiņām sildot sagaidījām Tēvzemes nedēļu. Nedēļa iesākās radot sarkanbalto noskaņu skolas gaiteņos, klasēs un sirdīs.

Lāčplēša dienā katra klase devās pie piemiņas akmens, kurš veltīts nacionālajiem partizāņiem un viņu atbalstītājiem, kur ar svecīšu liesmiņām un klusuma brīdi pieminēja Latvijas brīvības cīnītājus.

Dienu pirms Latvijas Valsts proklamēšanas 102. gadadienas katrā klasē norisinājās patriotisma audzināšanas stunda. Tika veidotas patriotiskas piespraudes, zīmēti zīmējumi, rakstīti laba vēlējumi, dziedātas dziesmas, minētas mīklas, pārrunāti fakti par un ap Latviju. Skolas pavāres bija sarūpējušas svētku pusdienas.

19. novembrī Tēvzemes nedēļas ietvaros norisinājās Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltīts erudīcijas labirints- „Atceries, cieni un godā”. Audzēkņiem bija sagatavotas vairākas stacijas. Skolotājas Lidijas vadībā vārds “Latvija” tika apvīts dzejā. Skolotāja Inga pārbaudīja cik labi skolēni atceras tautasdziesmu vārdus, tos saliekot un izdziedod. Pie skolotājas Marijas varēja pārbaudīt zināšanas par Latvijas dabu un teritoriju. Skolotāja Sanita bija sagatavojusi erudīcijas spēli vecākajiem skolēniem un atjautības spēles mazākajiem. Pie skolotājas Anitas bija iespēja salikt Latvijas novadu puzli un pārbaudīt savas zināšanas par Latviju kopumā, atzīmējot pareizās atbildes Latvijas kontūrkartē. Savukārt pie skolotājām Lienes un Birutas vajadzēja atpazīt objektus, kuri atrodas Līvānos un Līvānu novadā.

Paldies par svētku noskaņas radīšanu skolā un patriotisma stiprināšanu.

direktores vietniece Līga Bernāne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *