8. klases rudens velobrauciens

23. septem 23. sept2020./2021.  mācību gada rudens ekskursijas notika ne tā kā ierasti – ērtā autobusā ar tālāku galamērķi. 8. klase šogad izvēlējās mācību ekskursijā doties  ar velosipēdiem. Mērķis bija tuvāk iepazīt Nacionālo partizānu cīņas vietas Vanagu pusē un papētīt māju nosaukumus un māju zīmes.

23. septembrī devāmies ceļā. Mugursomās līdzi uzdevumu mape, pusdienas un citi nepieciešami priekšmeti izbraucienam. Pirmā apstāšanās vieta bija Staru laipas pār Dubnas upi, ievērību guvušas kā vienas no retajām trošu laipām. Klāt arī Vanagu baznīca, kuras stāstu par baznīcā notiekošo 1945. gada janvārī jau bijām iepazinuši skatoties 2014. gada  filmas “Segvārds Vientulis” fragmentu. Aplūkojam priesterim Antonam Juhņevičam veltīto piemiņas vietu. Veicam skolotājas sagatavotos uzdevumus un braucam uz Rožupi, lai brīvdabas estrādes saliņā ceptu desiņas.

Ekskursija bija izdevusies, jo mūs priecēja skaista, saulaina rudens diena. Tika iepazīts kaimiņu novads, izzināta partizāņu darbība Vanagu pusē, pierakstīti māju nosaukumi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *