Projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros skolēni iepazīstas ar Marka Rotko centru Daugavpilī

Rotko centrs29.novembrī 5. un 9. klase devās kopīgā mācību ekskursijā. Laikapstākļu lutināti devāmies uz Līksnas parku. Kur Izbaudījām parka skaistumu, apbrīnojām cilvēku izdomas bagātību.
Pateicoties programmai „Latvijas skolas soma” devāmies uz Daugavpils Marka Rotko mākstas centru, kur bija iespēja piedalīties Baibas Priedītes vadītajā radošajā grafikas darbnīcā. Ikviens audzēknis varēja iejusties grafiķa ādā un monotīpijas tehnikā radīt unikālu mākslas darbu, no kuriem skolā izveidojām izstādi.

Pēc radošās darbnīcas atraktīva gida pavadībā bija iespēja iepazīties ar centra ekspozīcijām. Kā pirmā bija latviešu mākslinieces Rasas Jansones personālizstāde „Labā roka”,izstādē bija iekļauti arī darbi no iepriekšējās izstādes „Pašportrets. Trenažieris.”, kā arī vairākas mākslinieces instelācijas.  Audzēkņi vēroja lielformāta ekspresīvos gleznojumus un gida mudināti analizēja un diskutēja par mākslinieces vēstījumu.

Kā pretpolu šai māksliniecei, iepazinām naivās mākslas pārstāvi, krievijas mākslinieku Filipu Šalajevu, animālistu un portretistu, kurš glezniecību ir apguvis pašmācības ceļā. Skolēniem bija iespēja salīdzināt abas izstādes un saprast kāda stila gleznas viņi vēlētos redzēt savās mājās- reātistiskas vai abstraktas.

Iepazinām Ēvalda Vasiļevska dzīves gājumu un, daiļrades paraugus izstādē „Māla sajūtas”, kā arī keramiķes Violetas Jātnieces darbu izstādi “Vakar. Aizvakar. Šodien.”

Tā kā ārā vērojama rudenīga atmosfēra, ziemīgas noskaņas radīšanai devāmies uz ledus halli, kur valdīja smiekli, prieks un līksmība.

Atgriežoties skolā bērni nolēma, ka drīz vien būtu jādodas vēl kādā ekskursijā.

Vizuālās mākslas skolotāja Līga Bernāne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *