Karjeras nedēļas – 2019 aktivitātes Rožupes pamatskolā

 Karjeras nedēļas moto “Ielogojies nākotnē”. Nākotne ir cieši saistīta ar tehnoloģiju attīstību, tāpēc uz Līvānu novadu bija “atceļojis”  Tehnobuss, kur varēja iepazīt ar mašīnbūvi un enerģētiku saistītas profesijas. 8. un 9. klases skolēniem bija iespēja apmeklēt Tehnobusu un iepazīties ar mehatroniķa, mašīnbūves, metinātāja profesijām.

18. oktobris karjera16. oktobrī 7. un 8. klases skolēni iepazinās ar finanšu pratību, bankas darbu, apmeklējot galveno Swedbankas ēku Rīgā Balasta dambī 14. Skolēni iepazinās ne tikai ar finanšu jomas profesijām, bet arī ar tēmu par to, kā taupīt, plānot ģimenes budžetu.

Šajā dienā sākumskolas skolēni piedalījās konkursā “Atpazīsti, uzmini profesijas”. Profesijas pārstāvja savienošana ar atbilstošu attēlu, mēmais šovs, profesijas atpazīšana pēc prasmēm un iemaņām – šādi darbojoties skolēni atkārtoja jau zināmās  un arī iemācījās jaunas profesijas.  Kinologs, stjuarte, arhitekts, inženieris par šīm un citām profesijām bija iespēja uzzināt profesiju konkursā.

18.oktobrī 5. – 9. klašu skolēni iepazinās ar karjeras iespējām ķīmiju nozarē, darbu izklaides un kultūras industrijā. Interaktīvās nodarbībās skolēnus iesaistīja Sanita Pinupe un Oskars Pinups.

Karjeras nedēļas noslēgumā 7. – 9. klases skolēni tikās ar skolas absolventiem – Eduardu Ancānu un Eināru Kalpišu. Eduards iepazīstināja ar studiju iespējām Latvijas Jūras akadēmijā, kurā pats studē kuģa kapteiņu programmā.Einārs labprāt dalījās pieredzē ar mācībām Jēkabpils Agrobiznesa koledžā un 1. līmeņa augstākās izglītības programmā IT jomā.

Skolēnu atsauksmes:

“Ļoti labu. Uzzināju kā pelnīt naudu. patika jūrniecība.” “Es sapratu, ka man vajag vairāk ieguldīt spēku savā nākotnē.” “Bija ļoti interesanti. Prieks redzēt sev pazīstamus cilvēkus.”

Paldies par dalību Karjeras nedēļā. Tā bija nedēļa, kurā vairāk nekā parasti skolēni tika rosināti domāt par savu karjeru, iepazīsties ar jaunām profesijām.

Sanita Dubovska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *