Jauns bērnu rotaļu laukums un sajūtu taka

Rudenim iekrāsojot pirmās koku lapas, krāsainas pārvērtības notika arī Rožupes pamatskolas pirmskolas grupiņu rotaļu laukumiņā. Pateicoties Līvānu novada domes piešķirtajam finansējumam Mazo grantu projekta “Kustībā veselība un attīstība”  ietvaros, tika realizēts jau sen lolots sapnis 17. oktobris mazie grantiRožupes vecāku vidū par jaunu rotaļu kompleksu un sajūtu takas izveidi.

 Līdz šim vietējo iedzīvotāju bērni un pirmskolas grupiņu audzēkņi spēlējās laukumiņā, kur vecās, dzelzs konstrukcijas jau bija nolietojušās. Tagad viņu rīcībā ir rotaļu komplekss, kas sastāv no slīdkalniņa, lielajām šūpolēm, virvju kāpnēm un kāpelēšanas sienas, kas ar laiku tiks papildināts ar vēl dažiem spēļu elementiem, kā arī 9 m gara sajūtu taka ar dažādiem posmiem no dabas materiāliem – čiekuriem, sūnām, keramzīta u.c.

Projekta ietvaros uzstādītās konstrukcijas nodrošina un sekmē bērnu fantāzijas pasaules attīstību, uzlabo veselību, ko veicina aktivitātes svaigā gaisā, attīsta fizisko sagatavotību, ko sniedz iespēja fiziski darboties rotaļu laukumā šupojoties, rāpjoties u.tml., veicina socializēšanās procesu, ko sekmē līdzdarbošanās ar vienaudžiem, attīsta motoriku, stāju un līdzsvaru.

17.oktobrī, projekta atklāšanas pasākumā, bērnu smaidi, rotaļājoties un izmēģinot jauno laukumu un sajūtu taku darbībā, liecināja par to, ka mērķis ir sasniegts: Rožupes pagasta bērniem ir pieejamas jaunas iespējas kvalitatīvai un radošai brīvā laika pavadīšanai.

Liels paldies Līvānu novada domei un visiem, kas ieguldīja savu laiku un darbu projekta realizēšanā! Īpašu paldies velētos teikt Rožupes pamatskolas direktorei Sanitai Dubovskai un Jānim Rubīnam.

Iluta Daugaviete

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *