Author Archives: Anita Svence

Starpbrīdis

 4.martā Rožupes pamatskolas 7.-9.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties atslodzes motivējošā pasākumā “Starpbrīdis”.  Pirmo lekciju vadīja psiholoģe Rita Stafecka. Lekcijā skolēni pārdomāja, kur rast iekšēju spēku, kā sevi motivēt un izvirzīt jaunus mērķus. Savukārt otrajā lekcijā, ko vadīja karjeras konsultante Rasma Svikle- Popova, skolēni runāja par sapņiem un dzīves mērķiem, kā arī noskaidroja, kāds ir ceļš līdz savai sapņu profesijai.

Rasma stāsta: “Šķiet, skolēniem bija nepieciešama šāda “atslodzes diena”, kad padomāt par savām emocijām, motivāciju, nākotni, izvēlēm un lēmumiem. Pēc sarunām sapratu, ka daļa no viņiem šajā laikā jūtas labi, mierīgi, tomēr citiem pietrūkst draugu, skolas un skolotāju, tāpēc svarīgi veidot vismaz šo virtuālo kopības izjūtu un ļaut skolēniem sajust, ka viņi tiks atbalstīti. Prieks par skolēnu aktīvo iesaisti un viedokļu paušanu, kā arī par to, ka viņiem joprojām ir svarīgas cilvēciskās vērtības – ģimene, draugi, skolotāji, daba. Viņi spēj novērtēt labo cilvēkos – laipnību, neatlaidību, pieklājību, rūpes, humora izjūtu, atbalstu, atbildību, draudzību un labsirdību.”

Arī skolēni pozitīvi ir novērtējuši šo pasākumu:

 • Uzzinimagesāju, ka cilvēki var iedvesmot gan mani, gan manu rīcību.
 • Aizdomājos par to, kur tālāk doties mācīties pēc 9.klases beigšanas.
 • Es uzzināju, ka motivācija ir cilvēka iedvesma un attieksme pret visu.
 • Šī stunda lika man aizdomāties par maniem nākotnes sapņiem un mērķiem.
 • Es uzzināju, ka cilvēki ir tiešām dažādi. Sapņi un mērķi arī ir dažādi un katram ir savs skats uz dzīvi, mēs esam individuāli un to saprast palīdzēja šīs lekcijas.
 • Es uzzināju, kas ir motivācija un kā tā palīdz mums tikt tālāk pa dzīvi. Psiholoģe man palīdzēja saprast, ka man nevajag dusmoties uz citiem.
 • Skatoties uz veiksmīgiem cilvēkiem, arī man gribas kaut ko sasniegt.

Rasma Svikle – Popova, Liene Kapača

Dzīvā mūzika Rožupes pamatskolā

Šajā nedēļā Rožupes pamatskolas skolēni virtuāli piedalījās Skolas somas organizētajos pasākumos. 1.- 4. klases skolēni Latviešu valodas stundās iepazinās ar Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām agrākos laikunnamedos, salīdzināja tās ar mūsdienām. Tuvāk tika iepazītas arī tradīcijas, kas ietvertas Latvijas kultūras kanona. Skolēni ar interesi klausījās Ziemassvētku dziesmas un dziedāja līdzi. No video smēlās idejas, kā bagātināt savas svētku svinēšanas tradīcijas.

Savukārt 5.- 6. klašu skolēni  piedzīvoja īstas šausmas – šausmas operā! Ar video lekcijas palīdzību tika veidota dziļāka izpratne par operas mūziku, Latvijas operas solistiem un kultūru, apmeklējot izrādes.

Vecāko klašu skolēni raitiem muzikāliem un dejas soļiem izstaigāja no viduslaikiem līdz pat mūsdienām, izzinot mūzikas un dejas attīstību. Atraktīvs vadītājs, samtainā čella skaņas un atraktīvi video materiāli ļoti iepriecināja skolēnus. Lūk dažas atziņas no pašiem bērniem:

 • Es uzzināju, ka romantisma laikā galvenā bija melodija.
 • Tika stāstīts par mūzikas gājumu laika gaitā. Tika pastāstīti interesanti fakti, kurus es un neesmu dzirdējusi.
 • Man šķita interesanti tas, ka viss bija ļoti labi parādīts. Klausīties mūzikā, skatīties kā dejo.
 • Manuprāt, bija fantastiski, jo tik daudz ko jaunu ir uzzināts. Bija jautra noskaņa.
 • Man patika, bet bija arī daži mīnusi.
 • Man ļoti patika šis darbs. Tas bija kas jauns, un nebija pārāk apgrūtinošs!
 • Klasicisma laikā vadošais instruments bija klavesīns, bet to pamazām sāka aizstāt ar klavierēm.
 • Man ļoti patika noskaņa kurā tika novadīta stunda.

mūzikas skolotāja Liene Kapača

Tēvzemes nedēļa

IMG-20201117-WA0003Mazs bij tēva novadiņis,
Bet diženi turējās.
Visiem labi, visiem labi
Manā tēvu zemītē…

Sarkanbaltsarkanajam karogam plīvojot, atceres svecīšu liesmiņām sildot sagaidījām Tēvzemes nedēļu. Nedēļa iesākās radot sarkanbalto noskaņu skolas gaiteņos, klasēs un sirdīs.

Lāčplēša dienā katra klase devās pie piemiņas akmens, kurš veltīts nacionālajiem partizāņiem un viņu atbalstītājiem, kur ar svecīšu liesmiņām un klusuma brīdi pieminēja Latvijas brīvības cīnītājus.

Dienu pirms Latvijas Valsts proklamēšanas 102. gadadienas katrā klasē norisinājās patriotisma audzināšanas stunda. Tika veidotas patriotiskas piespraudes, zīmēti zīmējumi, rakstīti laba vēlējumi, dziedātas dziesmas, minētas mīklas, pārrunāti fakti par un ap Latviju. Skolas pavāres bija sarūpējušas svētku pusdienas.

19. novembrī Tēvzemes nedēļas ietvaros norisinājās Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltīts erudīcijas labirints- „Atceries, cieni un godā”. Audzēkņiem bija sagatavotas vairākas stacijas. Skolotājas Lidijas vadībā vārds “Latvija” tika apvīts dzejā. Skolotāja Inga pārbaudīja cik labi skolēni atceras tautasdziesmu vārdus, tos saliekot un izdziedod. Pie skolotājas Marijas varēja pārbaudīt zināšanas par Latvijas dabu un teritoriju. Skolotāja Sanita bija sagatavojusi erudīcijas spēli vecākajiem skolēniem un atjautības spēles mazākajiem. Pie skolotājas Anitas bija iespēja salikt Latvijas novadu puzli un pārbaudīt savas zināšanas par Latviju kopumā, atzīmējot pareizās atbildes Latvijas kontūrkartē. Savukārt pie skolotājām Lienes un Birutas vajadzēja atpazīt objektus, kuri atrodas Līvānos un Līvānu novadā.

Paldies par svētku noskaņas radīšanu skolā un patriotisma stiprināšanu.

direktores vietniece Līga Bernāne

R. Mūkam veltītais Latvijas skolu jaunrades darbu konkurss

 Šogad jau 15. reizi tika organizēts R. Mūkam veltīts Latvijas skolu 2.-12. klašu skolēnu jaunrades darbu konkurss. Šī gada konkursa moto ,,Paskaties uz sevi no augšas un tad no apakšas. Ko Tu tur redzi?” /R. Mūks/. Šis projekts tapis ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts Kultūrkapitāla fonda, A/S Latvijas valsts meži un Riebiņu novada domes finansiālu atbalstu. Konkursu atbalsta arī Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija. Projektu realizē Galēnu Kultūrvēstures biedrība sadarbībā ar Roberta Mūka muzeju Galēnos.

Konkursam tika iesūtīti 346 skolēnu darbi no 72 Latvijas skolām. Paldies mūsu skolas radošajiem bērniem – Beātei Vilcānei, Gintam Filipovam, Nikijai Edītei Kaģei, Marekam Eidējam, Denisam Ševčenko, Annai Skutelei, Samantai Filipovai, Elīnai Ķēniņai, Gabrielai Bružukai, Matīsam Ķēniņam, Nikolai Lienītei Kaģei, Annai Grigai, Andai Vaivodei, kuru darbi tika iesūtīti konkursam.

 • 2.– 4. klašu grupā konkursa žūrija saņēma 47 darbus. 3. vieta 2. klases izglītojamajai Gabrielai Bružukai.
 • 2.– 7. klašu grupā tika iesūtīti 104 darbi. Atzinība – Nikolai Lienītei Kaģei.

Apsveicam!

Radošo darbu konsultanti – skolotājas Lidija Afanasjeva, Inga Kūkusiliņa, Anna Ģēģere, Anita Ručevska, Marija Ancāne.

 

“Zīļuku” ekskursija

thumbnail_IMG_5255Pirmajā oktobra dienā pirmsskolas grupiņa devās ilgi gaidītajā ekskursijā uz Rēzeknes novadu.
Laika apstākļi bija īpaši labvēlīgi, kas rosināja prieku gan par kopīgu braucienu gan par drīzo tikšanos ar mini zoo “Rozītes”  iemītniekiem.
Kā vieniem no pirmajiem zoodārza apmeklētājiem mums bija iespēja redzē, kā tiek pasniegta maltīte alpakām, lamām, punduraitām, karaliskajiem fazāniem. Vērojām kā dzīvnieki brokasto.

Liels bija “Zīļuku” pārsteigums ieraugot vainagdzērves, kas ziņkārīgi grozīja savas cekulainās galvas. Savukārt draiskais ēzelis bērnos izraisīja  lielus smieklus ar savu skaļo balsi.
Tālāk devāmies uz zirgu sētu “Untumi”, kur mūs sagaidīja un izvizināja seglos divi skaisti stalti zirgi  Filadelfija un Lido.

Ciemošanās laiks paskrēja nemanot, pārrunājām kas no redzētā patika visvairāk, devāmies mājup uz savu bērnudārzu….

“Zīļuku” grupas skolotājas Inga Ribaka, Iveta Ancāne

8. klases rudens velobrauciens

23. septem 23. sept2020./2021.  mācību gada rudens ekskursijas notika ne tā kā ierasti – ērtā autobusā ar tālāku galamērķi. 8. klase šogad izvēlējās mācību ekskursijā doties  ar velosipēdiem. Mērķis bija tuvāk iepazīt Nacionālo partizānu cīņas vietas Vanagu pusē un papētīt māju nosaukumus un māju zīmes.

23. septembrī devāmies ceļā. Mugursomās līdzi uzdevumu mape, pusdienas un citi nepieciešami priekšmeti izbraucienam. Pirmā apstāšanās vieta bija Staru laipas pār Dubnas upi, ievērību guvušas kā vienas no retajām trošu laipām. Klāt arī Vanagu baznīca, kuras stāstu par baznīcā notiekošo 1945. gada janvārī jau bijām iepazinuši skatoties 2014. gada  filmas “Segvārds Vientulis” fragmentu. Aplūkojam priesterim Antonam Juhņevičam veltīto piemiņas vietu. Veicam skolotājas sagatavotos uzdevumus un braucam uz Rožupi, lai brīvdabas estrādes saliņā ceptu desiņas.

Ekskursija bija izdevusies, jo mūs priecēja skaista, saulaina rudens diena. Tika iepazīts kaimiņu novads, izzināta partizāņu darbība Vanagu pusē, pierakstīti māju nosaukumi.

“Zelta sietiņš”

18. septembris18, septembrī drosmīgākie, talantīgākie Latgales novada bērni piedalījās skatuves runas konkursā “Zelta sietiņš”. Šogad konkurss svinēja savu 20 gadu jubileju. Konkursa mērķis ir popularizēt Raiņa un Aspazijas daiļrades mantojumu.

Mūsu skolu konkursā pārstāvēja 2. klases skolniece Gabriela Bružuka un  7.klases skolniece Elīna Ķēniņa. Meitenēm tas deva  jaunu pieredzi un  pozitīvas emocijas. Tika iepazīta Raiņa un Aspazijas dzejas pasaule.

Paldies Gabrielai un Elīnai par piedalīšanos konkursā! Paldies skolotājai  Ingai Kūkusiliņai par meiteņu sagatavošanu skatuves runas konkursam!

Lai vēlme lasīt dzeju un  attīstīt runas kultūru aug plašumā! Lai apņēmība piedalīties arī nākamajā gadā!

Uz mežu pēc zināšanām par mūsu ikdienas dzīvi

9. septemGaidīts bija 9. septembra rīts, kad devāmies uz Kalupi, lai 9. septpiedalītos meža izzināšanas ekspedīcijā. Mūs sagaidīja instruktore, kura iedeva darba grāmatiņas un zīmuli. Tad mēs gājām pa taciņu uz staciju, tādas bija desmit. Stacijās mums stāstīja daudz ko interesantu. Piemēram, par koku retināšanu, aizsargāšanu no kukaiņiem un dzīvniekiem. Noteicām koku vecumu. Lasījām sēnes, mērījām koku augstumu, retinājām mežu. Vislabāk mums patika tilta gatavošana. Tapa bez nevienas naglas vai skrūves. Vēl mums stāstīja par augsnes skābumu un par lietām, kuras taisītas no koka. Man ļoti patika šis brauciens, jo varēja uzzināt daudz ko jaunu un interesantu.

Glorija Jēkabsone, 7. klase

Rožupes skolā iezvanām Zinību dienu

DSC_0795Satikšanās prieks, pozitīvas emocijas un svētku sajūta  valdīja ik viena Zinību dienas pasākuma dalībnieka  sirdī. Rodot risinājumu pašreizējai epidemioloģiskai situācijai valstī,  uz svinīgo pasākumu skolas kolektīvs pulcējās Dubnas upes krastā āra estrādē.  Svētku reizē priecājamies par ciemiņiem. Skolā viesojās Rožupes pagasta pārvaldes vadītājs Andris Neicenieks, Sutru pagasta pārvaldes vadītāja Paulīna Zariņa un Līvānu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ilga Peiseniece. Svētku apsveikumos izskanēja pateicības vārdi par aizvadīto mācību posmu un  vēlējumi aktīvi, radoši darboties arī turpmāk. Smaidu sejās, priecīgu noskaņu  radīja dziesmas un   mazais ņiprais zēns Emīls  ar saviem vecākiem un  draugiem Līnu, Alfrēdu un tanti Maju.

Prieks par to, ka par savējo Rožupes skolu ir izvēlējušies arī  vairāki jauni skolēni, prieks par vecāku ieinteresētību skolas darbā.

Sirsnīgs paldies uzņēmējai Sandrai Jēgermanei par sagādātajām pārsteiguma dāvanām un svētku prieku pirmklasniekiem.

Šajā vasarā liels darbs ieguldīts, krāsojot un vizuāli padarot mājīgākas klašu telpas, veikts ieejas fasādes remonts.  Atbilstoši jaunajam mācību saturam plānots mācību un audzināšanas darbs.

Šis mācību gads skolai ir īpašs ar to, ka novembrī skolas ēkai apritēs 60 gadi. 1960. gada 4. novembrī notika svinīgs skolas ēkas atklāšanas pasākums.  Arī mēs savā kolektīvā radīsim svētku sajūtu un vairāk nekā parasti ieskatīsimies skolas vēstures faktos.

Lai pozitīviem notikumiem piepildīts jaunais 2020./2021. mācību gads!

skolas direktore Sanita Dubovska